PSYCHOTERAPIA TOMASZ SAWIŃSKI

O MNIE

mgr Tomasz Sawiński - psychoterapeuta

Jestem psychoterapeutą integratywnym.

Psychoterapia Tomasz Sawiński
mgr Tomasz Sawiński

Jako psychoterapeuta integratywny prowadzę psychoterapię osób indywidualnych i par. Znajdą u mnie Państwo pomoc w radzeniu sobie z takimi problemami, jak nerwica, depresja, lęk, syndrom DDA, trudności adaptacyjne, zespół stresu pourazowego, trauma, trudności w bliskiej relacji, zespół lęku napadowego, zaburzenia psychosomatyczne.

Zajmuję się również psychoedukacją dla rodzin osób uzależnionych chemicznie (alkohol, narkotyki) i niechemicznie (hazard, uzależnienie od mediów elektronicznych i inne nałogowe zachowania) łącznie z motywowaniem do leczenia i procesem diagnozy

O mojej pracy psychoterapeuty

Psychoterapeuta integratywny Tomasz Sawiński

Psychoterapia

 Korzystam z metod wywodzących się z takich podejść terapeutycznych, jak: psychoterapia psychodynamiczna, praca z ciałem, hipnoza, mindfulness.

Psychoterapeuta integratywny Tomasz Sawiński

ETYKA

Kieruję się kodeksem etyki zawodowej. Dobro pacjenta, odpowiedzialność, poufność, poszanowanie granic to fundamenty mojej praktyki.

Psychoterapeuta integratywny Tomasz Sawiński

SZACUNEK

Staram się tworzyć partnerskie relacje, oparte na szacunku, zrozumieniu i zaufaniu. Nie oceniam, nie narzucam rozwiązań.

Psychoterapeuta integratywny Tomasz Sawiński

SUPERWIZJA

Swoją pracę poddaję systematycznej superwizji u doświadczonych superwizoròw psychoterapii.

Psychoterapeuta integratywny Tomasz Sawiński

„W tym zawodzie (psychoterapeuty) ogromnym zadośćuczynieniem jest ludzka radość. Ludzie czasem mówią: 'Jak możesz słuchać tyle o nieszczęściach i bólu’? Ale przecież to nie jest wszystko. Jestem także świadkiem aktów ogromnej odwagi, świadkiem rozwoju. (…) Tak długo, jak zaprzeczamy naszym doświadczeniom, tym radosnym i tym smutnym, ta druga strona jest również wyparta. Śmiejemy się bez prawdziwego śmiechu, szlochamy bez łez. Dopiero jak się otworzymy na wszystkie nasze doznania, możemy pełniej żyć.”

James Bugental, fragment wywiadu

Wykształcenie z zakresu psychoterapii

W 2017 r. ukończyłem 4-letni kurs psychoterapii w Polskim Instytucie Psychoterapii Integratywnej w Krakowie, kwalifikowane szkolenie zgodne z rozporządzeniem ministra zdrowia. Jestem członkiem zwyczajnym Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Integratywnej i Systemowej. Brałem udział w licznych szkoleniach i warsztatach z psychoterapii.

Ważniejsze
ukończone szkolenia

 • Integratywna Psychoterapia Krótkoterminowa, DSM

 • 5 Diagnoza kliniczna: I i II stopień

 • Integratywna Metasystemowa Psychoterapia zaburzeń depresyjnych

 • Hipnoza kliniczna w psychoterapii

 • Psychoterapia par

 • Integratywna psychoterapia zaburzeń lękowych

 • Praca z ciałem w zdrowieniu i osobistej przemianie I i II stopień

 • Umysł – Ciało – Mózg (integracja wymiarów self w procesie psychosomatoterapii i multimodalności ciała w świetle nowoczesnej neuronauki)

 • Studium Terapii Uzależnień w Polsko-Niemieckim Instytucie Terapii Uzależnień w Broku.

Doświadczenie
psychoterapeutyczne

 • Poradnia Zdrowia Psychicznego i Oddział Dzienny w Centrum Leczenia Nerwic i innych zaburzeń psychicznych w Czechowicach-Dziedzicach

 • Centrum Psychoedukacji i Terapii w Czechowicach-Dziedzicach

 • placówki Stowarzyszenia Pomocy Wzajemnej „Być Razem” w Cieszynie

 • ośrodki terapeutyczne Śląskiej Fundacji „Błękitny Krzyż” w Bielsku-Białej

Nie występuję jako świadek w sądzie i nie wystawiam zaświadczeń dla instytucji. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem i ojcem.

Wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.