Elewacja z kamienia jest wyjątkowa – wyjątkowa,wytrzymała oraz wytrzymała na skomplikowane warunki atmosferyczne. Może wytrzymać wiele lat, pod warunkiem, że będzie znakomicie pielęgnowana. Kamień nadaje się do wykańczania elewacji, układa się go na elewacjach domów domów prywatnych oraz budynków biurowych. Możliwe jest dostosowanie kształtu, formy oraz rozmiaru kamieni elewacyjnych do potrzeb każdego klienta.

Mogą to być malutkie kamienie, mogą to być duże kamienie – wszystko uzależnione jest od potrzeb danego klienta, jego wizji oraz sposobu zaprojektowania budynku.Nabywca ma wpływ, jakiego rodzaju elewację położy na swoim domu. Najlepszym kamieniem do wykańczania elewacji jest granit,używany dość rzadko z uwagi naniezmiernie duży koszt. Wszyscy wiedzą że kamień naturalny jest ogromnie trwałym i wytrzymałym surowcem. Jednak nawet on podlega działaniu istotnych czynników takich, jak opady, promieniowanie, zmiany temperatury, sole i kwasy. Na powierzchni kamienia pojawiają się co więcej różne dziwne zjawiska grzyby, mchy i porosty. Aktywność takich przyrodniczych zjawisk posiada znaczenie dla wyglądu kamienia. Granity, wapienie i piaskowce są polerowane, szlifowane i poddawane wygładzaniu.

Są w ten sposób niejako nieprzemakalne, a brud nie wnika do środka.

Wygładzony, czyli wypolerowany, kamień posiada odporność wiatr, słońce czy deszcz, czyli czynniki atmosferyczne.

Wapienie i piaskowce powinny zostać uszczelnione. Preparaty chroniące kamień przed brudem nie mają barwy, dodają kamieniowi połysku i czynią kamień wyjątkowo trwałym. Porowate kamienie elewacyjne mogą utracić barwę., stawać się nieeleganckie.

Wtedy profesjonaliści przystępują do ważnego zabiegu piaskowania.

Oczyszczają wierzch kamienia materiałem ściernym w strumieniu sprężonego powietrza albo wody. Co niszczy elewacje zaprojektowanym z kamienia? Z pewnością opady deszczu, śniegu i zabrudzenia. Są to szkodliwe czynniki, które są zdolne na zawsze zrujnować kamień. Długowieczność elewacji zapewniają firmy stosujące profesjonalne piaskarki do oczyszczenia budynku z zewnątrz..