Produkcja filmowa kojarzy nam siebie głównie z planem filmowym, kamerami a też konstrukcjami odzwierciedlającymi filmowaną rzeczywistość. Od czasu do czasu w prasie pojawiają się obrazy z nagrywania scen w przestrzeni miejskiej, czy przyczep służących aktorom za garderoby. Jednak produkcja filmu jest dużo bardziej skomplikowanym biznesem. Chcąc mu się bardziej przyjrzeć, należy zwrócić uwagę na rzecz jego aspektów technicznych. Bez specjalnego wyposażenia nie powstało by bowiem żadne dzieło filmowe. Dzisiaj przedstawiamy kilka realizacyjnych faktów ze świata filmu!

Realizacja produkcji wielokrotnie wiąże się z koniecznością realizowania szeregu czynności na wysokości.

Pomyślmy chociażby montaż scenografii czy sceny kręcone z górnej perspektywy. Ekwipunkiem, który ułatwia tego typu prace są podnośniki koszowe. Te maszyny znacząco ułatwiają pracę ekspertów filmowych. Podnośniki koszowe wykorzystywane są do napomnianego dawniej montażu czy też demontażu scenografii. Dzięki nim można także urzeczywistniać wyjątkowe ujęcia. Ale to nie wszystko niebezpieczne sceny w których aktor przebywa na dużej wysokości, są także wspomagane przez wynajęcie podnośnika koszowego.

Często okazuje się, że za pomocą specjalnych kamer czy dronów nie udaje się nakręcić tak dobrej jakości materiału filmowego, jak przy użyciu podnośników koszowych.

W ostatnim okresie nagrywając jeden z polskich seriali we Wrocławiu, użyto podnośnika koszowego w celu naświetlenia pomieszczeń.

Polegało to na montowaniu mocnych lamp na podnośniku naświetlając sceny od zewnątrz..
Polecamy również: Najtańsze podnośniki koszowe na terenie Wrocławia – wynajem