Sezon letni zbliża się , więc rodacy coraz częściej myślą nad metodą zorganizowania swojego urlopu. Znamy kilka popularnych sposobów wykorzystania przez rodaków wakacji. Poniżej wymieniono najpopularniejsze
1) Bałtyk lub góry w kraju
Wciąż najpowszechniejszy azymut naszych wyjazdów wakacyjnych. Nadbałtyckie miasteczka i górskie miasteczka są wciąż chętnie odwiedzane przez familie z pociechami. W 2016 roku przeżyły największe zagęszczenie turystów od lat, co według wielu obserwatorów jest powiązane z wprowadzeniem przez rząd programu pomocowego 500+. Zazwyczaj na takie wyjazdy wybieramy się za pomocą kolei lub posiadanego samochodu
2) Wycieczki katalogowe
Coraz większą estymą cieszą się dalekie, zorganizowane wakacje wraz z biurem podróży.

Pośrednik organizuje wtedy transport, rezerwuje luksusowy hotel, a urlopowiczom pozostaje tylko cieszyć się z darmowego jedzenia i picia w wykupionych restauracjach czy barach.

W ofercie zwykle znajdują się też organizowane tripy po okolicy, za które jednak należy więcej się wykosztować.

Najczęściej wybieranymi kierunkami docelowymi w omawianej sytuacji są Hellada, Hiszpania,Włochy czy Chorwacja. Z uwagi na niestabilną atmosferę w krajach arabskich zmniejszyła się chodliwość tego kierunku. W obecnym roku biura podróży szacują niespotykaną liczbę chętnych na zagraniczne wojaże.
3) Wczasy u rodziny
Wielu z nas posiada bliskich w małych miejscowościach, lub w ciekawie zlokalizowanych obszarach i to tamplanuje swoje wakacje.

Pragniemy uciec od aglomeracyjnego szumu i zgiełku więc wyjeżdżamy na obszary peryferyjnepo to aby wypocząć i wyciszyć się na łonie natury.
4) Urlop Polaka czyli czas remontów
W dalszym ciągu spore grono osób własny urlop wypoczynkowy spędza nastaraniach polepszenia swoich warunków domowych.

podczas urlopu odświeżamy barwę ścian, odnawiamy posadzkę, czy remontujemy łazienkę Po czasie spędzonym na takim "relaksie" wracamy do pracy w oczekiwaniu na kolejny rok i na kolejną sposobność do wczasów..
.


<< Poprzedni
Następny >>