Dla osób lubiących jedzenie, walka z nadwagą wiąże się z torturą. Jak można sobie przedstawić odmawianie sobie tego co tak bardzo lubimy. Jest to nieproste, lecz wymarzona postura no i rzecz jasna zdrowie to dostatecznie silne motywacje.

Jak więc rozpocząć walkę z nadwagą głodomora? To trochę podstawowych zasad. Koniec z jedzeniem do syta.

Przestań jeść gdy już prawie jesteś pełny. Sygnał sytości z żołądka do mózgu wędruje koło 20 minut. Pamiętaj o o porannym posiłku. Rozpocznij jadać na niedużym talerzyku deserowym. Nieduża porcja przykrywająca całe naczynie daje odczucie nie umniejszania objętości jedzenia. Szybciej się najesz kiedy dłużej i dokładniej przeżuwasz potrawę przed jego spożyciem. Skup się spożywaniu posiłku, nie jedz przed telewizorem, komputerem a nawet nie rozmawiaj podczas zjadania. Rozpocznij ograniczać tłuszcze. W każdym dniu wieczorową porą skalkuluj własny dzień. Zbadaj czy udało Ci się dochować wytyczonej diety. U schyłku dnia również zaplanuj jedzenie na kolejny dzionek. Rozpocznij rozruszać się. Jeśli do tej pory nie uprawiałeś sportu na start nie przepracowuj się.

Zacznij od spacerów oraz stopniowo zwiększaj swój codzienny nakład fizyczny.

W ogóle nie przekąszaj pomiędzy posiłkami. Wysil się wystrzegać się tej przynęty. Pij dużo wody. Woda jest sojusznikiem utraty kilogramów.

Zwodzi żołądek i poprawia przemianę materii. Nie zapominaj, iż najciężej jest na pierwszym etapie odchudzania. ciało musi nawyknąć do pomniejszonej ilości kalorii podawanej mu podczas dnia. Po króciutkim czasie przyzwyczaimy się do świeżej diety oraz aktywności fizycznej a wówczas walka z nadwagą będzie o wiele mniej uciążliwe..