Jak przy każdym leczeniu najważniejsza jest diagnoza. Jak wiadomo wypadanie włosów pojawia się niemal u wszystkich ludzi rasy białej. Jego nasileni jest różnorodne u różnych osób. Początki łysienia mogą wystąpić już u 17-letnich mężczyzn. Uistot wypadanie włosów występuje znacznie rzadziej, po 30 roku życia. Wypadanie włosów limituje wcieranie w skórę głowy soku z czarnej rzodkwi.

Niedostatkiem tej metody jest dość intensywny zapach.

Naświetlanie włosów i skóry głowy lampą kwarcową mocno pomaga w leczeniu łysienia. Naświetlanie można przeprowadzać co drugi dzień, nie dłużej niż przez osiem minut dziennie. Jakie witaminy na wypadanie włosów? Witamina B5, nazywana najczęściej kwasem pantotenowym, odpowiada także za wypadanie włosów. Jeżeli tej witaminy jest za mało w organizmie to pojawi się szereg objawów – zbyt wczesna siwizna, skurcze w mięśniach i nogach oraz utrata włosów. Brak tej witaminy najczęściej występuje u osób w podeszłym wieku, przepracowanych i narażonych na intensywny i ciągły stres.

Witaminę tę znaleźć można w wątróbce, pstrągach, śledziach, makrelach , pestkach słonecznika, serach, orzechach. Inne witaminy wspomagające wwzmocnienie włosów to B, C, E, a także kwasy tłuszczowe i mikroelementy, na przykład cynk. Witaminy dobrze jest brać w formie tabletek orazstosować szampony, odżywki oraz inne specyfiki wzbogaconych o te witaminy. Profesjonalne kosmetyki redukują proces utraty włosów oraz wzmacniają je, stymulują do lepszego i intensywniejszego wzrostu.Nigdy nie traćmy z pamięci – warto łączyć kuracje kompleksowe, bo tylko taka kompleksowa kuracja pomoże nam cieszyć się zdrowymi i mocnymi włosami oraz poprawi ogólny stan naszego ciała i znacząco poprawi samopoczucie.Mocne włosy są ozdobą kobiet i mężczyzn, dlatego każda płeć powinna dbać o ten element urody..
Inne artykuly na: http://agawi.com.pl

<< Poprzedni
Następny >>