Kawa niezwykle korzystnie działa na układ krążenia i stanowi świetne remedium na walkę z bezsennością. Bezpieczną i wskazaną ilości są dwie filiżanki kawy dziennie. Taka ilość preparatu zdecydowanie nie odbije się negatywnie na nasz organizm i nie przełoży się na zaburzenia rytmu serca. Dodatkowo ziarna kawy korzystnie wpływają na układ pokarmowy. Pamiętajmy jej na pusty żołądek, albowiem możemy uszkodzić jego śluzówkę. Doza kofeiny działa także moczopędnie, albowiem dzięki niej szkodliwe bakterie są wydalane syntetycznie.

Sklepy z kawą proponująrozmaite rodzaje ziaren, które mogą dołożyć się do zmniejszenia ryzyka otyłości, kamieni żółciowych, a nawet obniżenia odczynu zapalnego w ciele.

Warto jednak pamiętać, że za duża dawka kofeiny może prowadzić do odwodnienia organizmu przez co nasza skóra będzie sucha, będziemy odczuwać zmęczenie (powodem tego jest wypłukanie magnezu z organizmu). Warto uważać również na to, jakie akcesoria proponuje sklep z kawą – tańsze formy mogą przynieść złe rezultaty dla naszego zdrowia. Jak poradzić sobie z cellulitem? Wystarczy zrobić peeling na podstawie kawy. Łączenie składników jak na przykład fusy kawy, oliwa z oliwek i żelu pod prysznic pomoże nam obniżyć cellulit, który dla większości jest bardzo dużym problemem. Kofeina przyśpiesza przemiany metaboliczne w organizmie, a szczególnie przyspiesza spalanie tłuszczów.

Dlatego kawa jest jednym z najbardziej pożądanych składników czynników pozwalających na zrzucenie zbyt dużej ilości kalorii..