Nadprogramowe kilogramy można redukować na różnorodne sposoby. Jedni pragną odchudzić się prędzej oraz stosują restrykcyjne, nie zawsze zdrowe diety odchudzające, drudzy z kolei stawiają na powolniejszą stratę masy ciała ludzkiego przy wykorzystywaniu zasady "jedz mniej, ruszaj się więcej". W obydwu przypadkach chodzi jednak o to, aby uzyskać ujemny bilans energetyczny. Odchudzanie nie zawsze jest zdrowe W akcie desperacji osoby, które mają nadwagę nieraz sięgają po niezwykle rygorystyczne sposoby na zrzucenie kilogramów. Okazuje się jednak, że ten sposób nie zawsze jest dla nas pomocny. Naturalnie, waga spada, jednak w zamian za to pojawiają się liczne konsekwencje zdrowotne.

W internecie można odkryć bezmiar rodzajów diet. Pośród najpopularniejszych odnajdą się: • wysokobiałkowa dieta Dukana • dieta 1200/1500 a nawet 1000 kcal • dieta kapuściana • dieta warzywna • dieta jednoskładnikowa • i dużo, dużo innych Każda opiera się na zupełnie innym mechanizmie działania.

Wszelkie mają pewne zasady, których zastosowanie warunkuje powodzenie.

Warto również odnotować, że czas trwania też jest zróżnicowany. Fachowcy uwydatniają jednakże, że by na porządne pozbyć się swojego kompleksu trzeba przede wszystkim zmienić własne dotychczasowe nawyki - rozpocząć żyć aktywnie, unikać stresogennych sytuacji oraz nie poddawać się żywieniowym pasjom w postaci słodyczy, prędkich, gotowych dań oraz oleistych dań mięsnych.

Dietę należy zoptymalizować pod kątem wymogów organizmu ludzkiego.

Wówczas rezultaty będą dostrzegalne po trochę dłuższym czasie, jakkolwiek będą za to długotrwałe..
<< Poprzedni
Następny >>