Dotąd prezentowaliśmy różne kwestie dotyczące wybrania najkorzystniejszego projektu domu, jednak aby mieć w czymś wybierać, najpierw należy wybrać się do któregoś biura architektonicznego. Najlepiej zatem, żeby nie było to pierwsze napotkane, lub przypadkowo wyszukane w internecie. Oto kilka rad, które należy brać pod uwagę podczas wybierania biura architektonicznego albo projektanta. Szukając właściwej firmy lub osoby, najpierw polecamy przejrzeć witryny internetowe danych ekspertów. to może nam sporo powiedzieć. Jednakże szczególnym biurem informacji są dopiero grupy dyskusyjne, na których okazuje się czy rekomendacje umieszczane w internecie są zgodne z prawdą.

Klienci, którzy już korzystali  z usług interesującego nas biura są w stanie podpowiedzieć, w jaki sposób wyglądała współpraca, czy wyniknęły kolejne koszty i jaki w końcu był efekt wprowadzenia projektu. Biuro, które wygląda na najbardziej ciekawe, dobrze jest przed zamówieniem projektu odwiedzić.

Możemy wówczas poprosić o rzut oka do pozostałych realizacji biura. To wrażenie z kontaktu także jest w stanie sporo nam powiedzieć o tym, czego będzie można oczekiwać po określonym biurze.

Przede wszystkim nie opłaca się sugerować się przy wyborze biura informacją na ulotce, lub krótką informacją na internetowej witrynie.

To nie ukaże nam, czy pomysł projektanta zgodzi się z naszą, czy jak duże jest doświadczenie biura.

W katalogach i w internecie wszyscy przedstawiają się w najkorzystniejszym świetle, a prawda ukazuje się dopiero w trakcie bezpośredniej rozmowy.

Gorzej, jeśli już po ukończeniu zlecenia,  nie jesteśmy zadowoleni z efektu. Zatem żeby uniknąć takich okoliczności, decyzję o wyborze najlepiej jest podejmować nie spiesząc się, kierując się spokojną kalkulacją zamiast emocjami, wywołanymi na przykład wizją wyszukanych projektów w galerii danego projektanta.

Nie warto również kierować się stereotypowymi poglądami, czasami wychodzi na to, że mniej kompleksowo obsłuży nas większe i popularne biuro, niż projektant – wolny strzelec, jaki stosunkowo krótko jest obecny na rynku..