Ciąża wymaga przygotowań – troska o organizm jest nieodzowna.

Dziewczyna planująca odmienny stan powinna wybrać odpowiednie odżywianie, być aktywna fizycznie i żyć ekologicznie.

Wykonanie badań krwi jest także kluczowe.. Suplementacja witamin i minerałów również jest konieczna.

Jeśli kobieta jest zbyt okrągła to powinna pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej przed zajściem w ciążę.

Jak powinno wyglądać odżywianie w ciąży? Dieta musi być zróżnicowana, raz w tygodniu należy spożyć rybę, raz-dwa razy w tygodniu niezbędna jest potrawa mięsna, a dwa razy w tygodniunależy ująć w diecie rośliny strączkowe. Warzywa, produkty zbożowe, owoce, nabiał i produkty są nieodzowne w diecie.

Każdej potrawie powinno towarzyszyć warzywo lub sałatka – jest to stała zasada.

Poza tym kobieta planująca ciążę musi konsumować trzy-cztery posiłki dziennie w odstępach czasowych co trzy-cztery godziny. Wówczas nie będzie głodna, uchroni się przed słodkimi, szkodliwymi daniami i ureguluje funkcjonowanie organizmu. Umiarkowanie jest ważnym przykazaniem – należy ograniczyć ilość soli i zjadać niewielkie porcje, tłuszcz nie może być najważniejszym składnikiem dań, podobnie jak cukier. Nie należy spożywać glukozy, sacharozy, kwasów tłuszczowych. Kobieta planująca ciążę powinna pić 1,5-2 litrów wody mineralnej. Jakie składniki trzeba uzupełniać? Kobieta zamierzająca zajść w ciążę musi suplementować kwas foliowy, czyli spożywać go regularnie.

Nadmiar witaminy A jest szkodliwy – pochodzi ona z pokarmów zwierzęcych oraz karotenów. Nadmiar witaminy A jest szkodliwy, a jej niedobór przekłada się na komplikacje z byciem w odmiennym stanie. Witamina D jest bardzo istotna, bo odpowiada ona za mocne kości oraz tzw. gospodarkę wapniowo-fosforanową. Zasoby kwasów omega-3 również są konieczne. Mają one wpływ na układ nerwowy oraz wzrok dziecka, a co najważniejsze – wspierają układ immunologiczny. Kwasy omega 3 występują w rybach morskich, owocach morza, oleju lnianym.

Ciąża to czas wyjątkowy i tak należy go traktować..
Zobacz:
Polskiego nie doceniacie – cudze chwalicie czyli wypoczynek w Tatrach
Rozpoczęcie przygody z siłownią - tego powinieneś się dowiedzieć
Zadbaj o elewację zrobioną z kamienia