Graffiti jest integralnym segmentem modernistycznych metropolii. Rożnokolorowe rysunki rysowanemarkerem całkowicie wpisały się w wielkomiejski pesjaż.

Ta technika streetowaposiada oddzielnych wiernych sympatyków choć zdecydowanie sporo osobników narzeka z powodu dewastacji terytorium publicznego. Nadto fatalnymsytuacją dla poszkodowanych okazują się być akty wandalizmu na własnych posesjach i blokach.
Niestety, duża ilość z nas ma na co dzień łączność tylko ze szpecącymi tekstami lub ilustracjami, nabazgranymi przez łobuziaków mających na celu zaznaczyć swoją bytność w danym terenie.

Sporo z nas namyśla się jak usunąć graffiti z szyb w mieścinie? Jednak mało ludzi zdaje sobie sprawę tego, że graffiti tak naprawdę szeroki termin ogarniający różne odmiany wyrażenia artystycznego.

Mogą to być specyficzne autografy to tak nazywane tagi, sprejowane obrazy lub inne formy wizualne, które są często spójne tematycznie. Obecnie coraz bardziej wszechobecną formą graficiarską są murale stworzone na zamówienie lub stworzone w rezultacie obmyślonych akcji obywatelskich.

Istnieją takoż rozmaicte formy tworzenia graffiti, które można robić samemu lub za pomocą farb lub sprejów, a również twrzyć za wspomżeniem gotowych wzorów. ten rodzaj artyzmu często odnosi się do popkultury, wydarzeń archiwalnych lub omawia współczesne przypadki. Co tymczasem jesteśmy w stanie zrobić w przypadku, w której mamy stycznośćz absurdalnymi bazgrołami powstałymi na witrynach sklepowych wiatach i przystankach? Usuwanie graffiti nie należy do łatwych zadań, jednak jest kilka wariantów na to, żeby się go wyzbyć.

Początkowo należy dowiedzieć się, że napisy zrobione markerem czy sprejem wyrządzają trwały ubytek na powierzchni szklanej, nie są więc tylko plamą, którą można wyczyścić lub wydrapać.

Istnieją specjalistyczne farby a także rozpuszczalniki, które zwykle nie przynoszą efektów. Żeby nie zniszczyć powierzchni szyby trzeba ją trafnie przygotować a także użyć wysokiej pasty polerskiej. Z tego powodu najlepiej nie zaczynać eliminacji graffiti na swoją rękę. Specjaliści z reguły dokonują tego procesu w trzech etapachodcinkach.

Na rozpoczęcie szło będzie poddane szlifowaniu z przysługą specjalistycznego wyposażenia – tym sposobem wyelimnowane będzie uszkodzenie zrobione przez marker. Kolejnym etapem zostaje wygładzanie powierzchni , a końcowym jej odpowiednia konserwacja. Likwidacja skutków wandalizmu to wyzwanie, a brzydkie napisy wyrastają jak grzyby po deszczu. Dlatego ciągle opracowuje się świeże techniki czyszczenia szklanych powierzchni..