Na przestrzeni bliskich niewielu lat, sytuacja na rynku nieruchomości we Wrocławiu zasadniczo się zmieniła. Jeszcze szanowanko 5 lat wstecz mogliśmy kupić świeże lokale w tym miasteczku za całkiem przyzwoitą cenę.

Niestety, obecnie kwoty nowoczesnych lokali we Wrocławiu są podobne do tych, które na przykład panują w mieście stołecznym naszego kraju lub na północy.

Z jakiego powodu tak się dzieje? Na to zagadnienie próbujemy odpowiedzieć w niniejszym tekście!

Powodem wzmocnionego ruchu na wrocławskim rynku lokali, którego wynikiem jest powstawanie nowoczesnych mieszkań, będzie głównie ogromna migracja do tej miejscowości Dolnego Śląska.

Pozytywna sytuacja ekonomiczna tego rejonu, a także stale polepszające się warunki pracy, przyciągają so siebie sporo osób którzy pragną poprawić poziom własnego funkcjonowania.

Sporym rozwojem charakteryzuje się dziedzina IT i to właśnie Ci fachowcy są tutaj najbardziej potrzebni. Efektem nawału świeżych mieszkańców mieściny jest znacząco ogromny popyt na lokale mieszkalne.

z tego powodu deweloperzy decydują się powstawanie inwestycji na terenie całego Wrocławia.

Sporą powodzeniem chwalą się Krzyki czy Grabiszyn. Jednakże znajdują się klienci drogich lokali, nawet na obrzeżach takich jak Nowe Żerniki. Kolejnym czynnikiem, który przesądza o wzmożonym ruchu mieszkaniowym, jest napływ młodych osób do Wrocławia. Dzieje się tak poprzez atrakcyjność ośrodków edukacyjnych, które przyciągają do się studentów nawet z najdalszych końców Polski. W powiązaniu z tym wynajmujący nieruchomości mają możliwość pozwolić sobie na ustalanie wysokich stałych czynszów. Szacuje się, że przeciętny koszt wynajęcia jednoosobowego lokalu wynosi szacunkowo 800 złotych za miesiąc..


<< Poprzedni
Następny >>