Wszyscy pragniemy ładnie wyglądać i zwracać atencję doskonałą figurą. Myśląc o wakacjach i zwiewnych sukienkach pomału zaczynamy panikować - czy zdążymy zrzucić wagę do chwili rozkosznego relaksu na plaży? Ponadto odchudzanie nie konotuje nam się dobrze. Na gwałt zaczynamy poszukiwanie prostszych metod – tenże etap może jakiś czas zająć. Finalnie, kiedy wyczerpiemy wreszcie wszystkie dostępne” 100 % pewne” sposoby, przykładowo: cudowne nieistniejące tabletki, głodówki zakańczające się utratą przytomności i szybkim przybraniem na wadze, medycynę alternatywną oraz modlitwy, możemy zacząć szukanie realnie skutecznego środka dla nas. Co rozważać? Dieta przygotowująca, aktywność fizyczna w fitness klubie + codzienne rozważne żywienie! Brzmi przerażająco? Nie ma powodu do niepokoju. Adaptacja do nowego trybu funkcjonowania pochłonie nam 30 dni- takie prognozy przytaczają lekarze specjaliści odnosząc się do swoich testów. Choć jawi się to całkowitą rewolucją, w dalszym ciągu brzmi roztropniej niźli akupunktura w dążeniu zastopowania poczucia głodu, prawda? Oprócz spadku masy stosując powyższy plan zwiększymy wydolność organizmu, zminimalizujemy predyspozycje na infekcje, zwiększymy siły witalne i wigor a także cofniemy proces starzenia się. Przywoływana już wstępna dieta jest niezwykle istotna.

Nie chodzi jedynie o obniżoną treściwość spożywanych pokarmów, ale również o wytypowanie komponentów tak, aby podziałały detoksykująco. W tym momencie niezbędne jest spożywanie dużej ilości błonnika.

Celem jest oczyszczenie jelit i żołądka, w którym przez lata zbierały się niestrawione pozostałości niskich jakościowo wyrobów spożywczych, pozostałości antybiotyków i innych szkodliwych substancji, które w postaci złogów systematycznie zatrzymują prace jelit.

W przewodzie pokarmowym przeciętnej jednostki przebywa ok 5-6 kg takich złogów. Entuzjaści tzw. śmieciowego jedzenia i zupek błyskawicznych mogą nagromadzić nawet do 15 kg.

Ratunkiem jest albo skomplikowany i niekomfortowy zabieg albo całkowite odtruwanie. Dodatkowymi efektami są: polepszenie jakości skóry, włosów i paznokci. Kolejnym punktem na naszej liście będzie sala ćwiczeń. Warto udać się do tej, która oprócz dobrych opinii i nowoczesnego sprzętu jest w stanie pochwalić się także wysoko wyszkoloną kadrą trenerską. To przecież oni doradzą nam jak dobrać odpowiedni dla prezentowanej wydolności plan ćwiczeń. Nie wolno zatem na własną rękę rozpocząć szaleńczej nagonki za wyśnionym odbiciem w lustrze, przez pierwszy tydzień nadwyrężając bezlitośnie mięśnie oraz stawy. Rozsądny i profesjonalny harmonogram musi uwzględniać nasze dotychczasowe aktywności, ew.

choroby i przeciwwskazania medyczne. Ważne jest aby przemyśleć co chcemy uzyskać. Czy ma to być przyrost tkanki mięśniowej, spadek wagi czy polepszenie całej wydajności ciała.

Warto też mieć na uwadze, że aktywność fizyczna wspomaga wydzielanie endorfin- czyli naturalnego hormonu zadowolenia. Profesjonalny szkoleniowiec poradzi nam również w jaki sposób ułożyć swój plan żywieniowy i po jakie witaminy i minerały sięgnąć. Wejście na opisany plan nie oznacza z marszu katorżniczej głodówki, chodzi w tym wyłącznie o zmianę podejścia do sposobu odżywiania. Na początku właściwie jest trzymać się z góry zakreślonego planu w którym precyzyjnie podane są ilości wyszczególnionych składników które przyjmujemy.

Z upływem czasu nauczymy się sami tabeli kaloryczności i wartości odżywczych- będziemy mogli modyfikować naszą dietę w dowolny sposób. Najważniejszą kwestią nie jest nawet kaloryczność produktów które przyjmujemy, ale także ich jakość , ilości poszczególnych składników odżywczych, witamin i minerałów w które nas zaopatrują. Choć na starcie wydaje się to bardzo skomplikowane, z upływem czasu intuicyjnie wybieramy dobroczynne dla naszego zdrowia produkty.

Z dobrze rozpisanym planem żywienia i harmonogramem aktywności fizycznej uzyskamy efekty, które prócz olśniewającego ciała zachwycą doskonałą kondycją fizyczną..
Autor:: african mango

<< Poprzedni
Następny >>